Slišite zdaj. In vedno

V Sloveniji je od leta 2005 za vse porodnišnice obvezen presejalni test sluha, saj je zgodnje odkrivanje gluhosti in naglušnosti ključno za rehabilitacijo sluha. Pri približno 1 odstotku rojenih otrok rezultat testa ni ustrezen in test pokaže na morebitno okvaro sluha. Potrebne so nadaljnje preiskave, ki lahko to ovržejo ali potrdijo. V povprečju se prirojena okvara sluha pojavi pri 1 od 1000 novorojenčkov. Veliko od njih potrebuje polžev vsadek.

Z zgodnjo vsaditvijo polževega vsadka in ob ustrezni rehabilitaciji je otrokom omogočena sposobnost zaznavanja zvokov, poslušanja in razvijanja govorno jezikovnih sposobnosti.

V svetu je bilo vsajenih že več kot 1.000.000 polževih vsadkov. V Sloveniji je bil prvi polžev vsadek vsajen leta 1996, pravzaprav prva dva, en pri odrasli osebi in en pri otroku. Do sredine leta 2023 je bilo vsajenih že več kot 600.


Največkrat izbran

Izbor slušnega vsadka je odločitev za vse življenje.

Naj gre za nas ali našega bližnjega, želimo biti prepričani, da smo izbrali najboljšo rešitev, ki je na voljo danes in za dni, ki prihajajo. Cochlearjevi slušni vsadki so najzanesljivejši vsadki na tržišču. Z več kot 700.000 registriranih prejemnikov vsadkov Nucleus uživa Cochlear najširše zaupanje med ponudniki vsadkov.

 
Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

Najbolj zanesljiv

Poleg slušnih zmogljivosti je najpomembnejša prvina polževega vsadka zanesljivost, ki je merilo kakovosti in vam lahko zagotovi miren spanec.

Številke povedo vse. Po spremljanju »preživetja« so vsadki Cochlear Nucleus statistično najzanesljivejši na tržišču tako danes kot tudi skozi dolgo obdobje rednega sledenja. Ko izberete Cochlear, ne izberete le kakovosti, temveč tudi našo posvečenost vašemu sluhu, ki traja vse življenje.

 
Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

Najbolj primeren za otroke

Ko iščemo rešitev za težave naših otrok, jim želimo zagotoviti le najboljše ter se izogniti kakršnim koli kompromisom. V primeru težav s sluhom pomeni to Cochlear, ki med ponudniki vodi z 99,94-odstotno zanesljivostjo.


Zgodovina inovacij, znanosti in razvoja

Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

1982

WSP - Prenosni zvočni procesor

Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

1998

ESPrit® Govorni procesor

Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

2005

Baha Divino® Kostno prevodni procesor

Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

2005

Nucleus Freedom® SmartSound®

Cochlear polzevi vsadki in implantati specialist za sluh ORL

2017

Nucleus 7 Zvočni procesor

2023

Nucleus 8 Zvočni procesor


prof. Graeme Clark

Polžev vsadek je bilo edino upanje

"Ne glede na vse pomisleke in težave, sem preprosto moral nadaljevati. Polžev vsadek je bilo edino upanje, da bodo nekoč spet slišali." Takšno je bilo razmišljanje profesorja Graemea Clarka – nikoli odnehati pri iskanju poti do pomoči osebam s težko naglušnostjo ali gluhoto.

To predanost je zanetil njegov oče. Profesor Clark je odraščal ob pogledu na težave življenja v tišini ter frustracije, strah in osamo, ki ga spremljajo. Bil je priča tudi očetovi veliki želji po boljšem stiku s soljudmi in rodila se je odločitev, da te sanje uresniči. 

V sredini šestdesetih let je medtem, ko je delal kot ušesni kirurg v Melbournu v Avstraliji, naletel na znanstveni članek Blaira Simmonsa iz ZDA. Ta je opisoval, kako je popolnoma gluha oseba ob prejemanju električnih dražljajev sicer doživljala izkušnjo sluha, vendar ne tudi razumevanja govora. V letu 1967 so se pričele raziskave možnosti elektronskega vsajenega slušnega pripomočka: kohlearnega, oziroma polževega vsadka. Čeprav se je zdelo izdelati tak vsadek skoraj nemogoče, je profesor Clark temu posvetil leta raziskav ter razvoja. Njegovi kolegi so zatrjevali, da tak vsadek ne bo deloval, saj naj bi bilo notranje uho prezapleteno. Nekateri drugi so opozarjali na nepredvidljive nevarnosti. Dodatno težavo je predstavljalo tudi pomanjkanje financiranja in tehnološki izzivi, kako elektrode namestiti v notranje uho. 

Toda v profesorju Clarku ni pojenjala želja, da bi omogočil osebam, ki živijo v tišini, spet prisluhniti svetu. Z majhno skupino sodelavcev je več kot desetletje sledil svojemu poslanstvu. Njihove raziskave so leta 1978 naposled le obrodile sadove in odvila se je prva operacija vstavitve polževega vsadka. Profesor Clark in njegova zvesta skupina je istega leta odkrila, kako lahko s pomočjo večkanalnih elektronskih dražljajev razvozlamo tudi govor. Njegova predanost in predanost njegove skupine je končno obrodila sadove. Iz tega uspeha se je rodilo podjetje Cochlear. Poslanstvo podjetja je inovativne rešitve in odkritja profesorja Clarka napraviti tržno dostopne po vsem svetu. Danes živi po vsem svetu s Cochlearjevim slušnim vsadkom stotine tisoč otrok ter odraslih s težkimi okvarami sluha. Zahvaljujoč njegovi neomajni predanosti, jim je ponovno omogočeno, da se s svetom sporazumevajo bolje.

Profesor Clark je dejaven še danes ter se posveča razvoju polževih vsadkov. Leta 1985 je ustanovil, do leta 2005 pa tudi vodil, Bionic Ear inštitut – neodvisno in neprofitno organizacijo za medicinske raziskave, ki deluje v partnerstvu z Univerzo v Melbournu in podjetjem Cochlear. Profesor Clark in podjetje Cochlear skupaj nadaljujeta raziskave ter poskušata odkriti nove tehnologije in dognanja ter ponovno prva ponuditi inovativne rešitve, ki bodo pomagale gluhim in naglušnim do boljšega sluha in življenja.